Naczelna Rada Adwokacka wraz z Komisją Praw Człowieka przy NRA, Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wraz z Sekcją Praw Dziecka, zapraszają na konferencję pt. „Dziecko to nie procedura - podmiotowość dziecka w postępowaniach prawnych”. Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 marca 2023 r. w Lublinie.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Lublina dr Krzysztofa Żuka.
Partnerem Wydarzenia jest Miasto Lublin Europejska Stolica Młodzieży 2023.
Konferencję patronatem objęły: Wydawnictwo C.H. Beck, Wolters Kluwer i prawo.pl
Konferencja odbędzie się w siedzibie ORA w Lublinie przy Al. Racławickich 8.
Warsztaty dla adwokatów – 10 marca 2023 roku w godzinach 16:00-19:00 (można uczestniczyć tylko w jednym z warsztatów, odbywają się one równolegle):
„Dziecko – świadek szczególnie wrażliwy” – prowadząca sędzia Anna Maria Wesołowska „Opiniowanie sądowo-psychologiczne w sprawach rodzinnych” – prowadzący psychologowie: Agnieszka Haś i Tomasz Rajtar – Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dr. Jana Sehna w Krakowie.
„Dziecko w mediacji” – prowadzące adw. Marta Chmielewska i psycholożka Marzena Mawricz Konferencja – 11 marca 2023 roku w godzinach 10:00-15:00.
Program:
10-10.30 – powitanie
Prezes NRA, Dziekan ORA Lublin, Dziekan ORA Warszawa, Przewodnicząca Komisji Praw Człowieka przy NRA, Przewodnicząca Sekcji Praw Dziecka przy ORA Warszawa
10.30-11.15 – wykład wprowadzający: „Sprawa rodzinna w sądzie, zachowanie dorosłych – perspektywa dziecka/nastolatka” – prowadzący Filip Małek
11.15-12.15 – panel dyskusyjny – „Adwokat jako reprezentant dziecka w procedurach prawnych”
sędzia Anna Maria Wesołowska,
adw. Anna Wieczorek-Poleszak
r.pr. Adam Chmura
psycholożka Marta Szczodrak
adw. Małgorzata Kowalczyk
moderacja: adw. Marek Karczmarzyk
12.15-12.45 przerwa kawowa
12.45-13.30 – wykład „Wysłuchanie dziecka w świetle europejskich regulacji i Konwencji Haskiej” prowadząca sędzia Joanna Guttzeit
13.30-14.45 – panel dyskusyjny – „Nieletni – postępowanie w świetle nowych regulacji”
psycholog dr Marcin Bednarczyk
sędzia Dorota Hildebrand-Mrowiec
prok. Małgorzata Duszyńska
adw. Emilia Naumann
moderacja: adw. Marcin Wolny
15:00 zakończenie konferencji
Zarejestrowani uczestnicy po konferencji otrzymają dostęp do pełnej biblioteki treści autorskich Wydawnictwa C.H.Beck – w formie elektronicznej, czyli na platformie legalis.pl – na okres jednego miesiąca, a także materiały informacyjne o ofercie i możliwości uzyskania bezpłatnego dostępu testowego do LEX Kompas Orzeczniczy, jedynego na rynku rozwiązania które w jednym miejscu gromadzi orzeczenia, ich opracowania oraz linie orzecznicze i dzięki unikalnym funkcjonalnościom skraca czas na research prawniczy nawet o 30%.
Za udział w konferencji przysługują punkty szkoleniowe – 3 punkty za udział w warsztatach oraz 4 punkty szkoleniowe za udział w konferencji w dniu 11 marca 2023 r.
Warsztaty w dniu 10 marca 2023 r. odbywają się wyłącznie w formule stacjonarnej – rejestracji można dokonać do dnia 9 marca 2023 r., godz. 17, pod poniższym linkiem. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.
https://forms.gle/e2ZwDy6qELBeJ33DA
UWAGA! Warsztaty odbywają się jednocześnie, zatem prosimy o rejestrowanie się tylko na jeden wybrany warsztat zaznaczając to w formularzu rejestracyjnym:
Konferencja w dniu 11 marca 2023 r. odbywa się w formule hybrydowej – stacjonarnie oraz za pośrednictwem platformy ZOOM. Celem uczestnictwa w konferencji w formule on-line konieczna jest rejestracja pod poniższym linkiem. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 marca 2023 r., godz. 17.
https://forms.gle/VaQ9oPo1koDcrbS77