Medycyna estetyczna. Wyzwania prawne, etyczne i medyczne to temat konferencji, która odbędzie się 23 listopada w Warszawie. Na konferencję zaprasza Komisja Edukacji Prawnej NRA wraz z Ośrodkiem Bioetyki Naczelnej Rady Lekarskiej i Komisją Etyki Naczelnej Rady Lekarskiej.
Uczestnicy konferencji zastanawiać się będą, czy potrzebna jest specjalizacja z zakresu tej dziedziny medycyny, czy i kiedy lekarz może odmówić wykonania zabiegu i co stanowi o powodzeniu czy sukcesie procesu leczniczego (czy jest to subiektywne zadowolenie pacjenta, czy prowidłowe - zgodne ze wskazaniami wiedzy przeprowadzenie zabiegu), aż wreszcie jak rozwiązywać spory w medycynie powstające na gruncie niezadowolenia pacjenta, lub nieadekwatnego wyobrażenia o efekcie.
Wśród prelegentów dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, adw. dr Agnieszka Zemke-Górecka, dziekan izby w Białymstoku, prof. Paweł Łuków, filozof i bioetyk, dr med. Grzegorz Wrona, naczelny rzecznik odpowiedzialnośco zawodowej (naczelna Izba Lekarska) oraz adw. Marcjanna Dębska, mediator Centrum Mediacyjnego przy NRA.
Po wystąpieniach zaplanowana jest debata z udziałem prelegentów oraz publiczności, którą poprowadzi dr hab. Marek Czarkowski.
Konferencja dedykowana jest dla adwokatów, prawników oraz lekarzy specjalizujących się w szeroko pojętej “medycynie estetycznej”. Celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany poglądów i rozwijania wzajemnych relacji pomiędzy lekarzami a prawnikami zajmującymi się sprawami medycznymi.
Honorowy patronat nad konferencją objęło Centrum Mediacyjne przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.
Konferencja odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Fundacji Nowe Horyzonty, przy ul. Bobrowieckiej 9. Początek o godz. 15.30. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Rejestracji mozna dokonywać do 15 listopada br.
W imieniu KEP NRA
adw. Marcjanna Dębska