- Komisja Doskonalenia Zawodowego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej zaprasza na cykl bezpłatnych wykładów dla adwokatów i aplikantów adwokackich z projektu: Prawne, praktyczne i psychologiczne aspekty reprezentacji dziecka na temat.
- Wykład 7 lutego odbędzie się na temat: „Najnowsze zmiany legislacyjne dotyczące reprezentacji dziecka w postępowaniu karnym”.
- Szkolenie odbędzie się w dniu 7 lutego2024 r. w godz. 17:00-19:00
Czas trwania: 120 min.
Dokładne informacje dotyczące wykładu oraz rejestracji na szkolenie znajdują się pod linkiem:
https://nra.e-soa.pl/szkolenia/addZgloszeniaBPClient/90/90
W celu rejestracji prosimy o wybranie przycisku Jestem członkiem adwokatury a następnie zalogowanie się do Panelu Adwokata. W przypadku braku konta w Panelu prosimy użyć funkcji Pierwsze logowanie dostępnej na dole wyświetlonej strony.
Link do spotkania zostanie przesłany osobom zarejestrowanym najpóźniej w dniu wykładu.
Zapisy na wykład przyjmujemy do dnia 6 lutego 2024 r.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Wykład będzie prowadzony na żywo, a nadto zostanie nagrany i zamieszczony na stronie samorządu adwokackiego https://palestra.pl/pl/e-palestra
Wykładowcy:
Adw. dr Katarzyna Wiśniewska - doktor nauk prawnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie zatrudniona na stanowisku adiunkta w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu praw człowieka, praw nieletnich i prawa karnego procesowego, a także litygacji strategicznej. Specjalizuje się w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Jest członkinią Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz Sekcji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu praw człowieka, prawa europejskiego i międzynarodowego w kraju i za granicą.
Marcin Wolny - adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka od 2010 r., początkowo jako wolontariusz, a następnie prawnik w programach merytorycznych. Od 2019 r. odpowiedzialny w Fundacji za tematykę monitoringu procesu legislacyjnego w obszarze ochrony praw człowieka; autor raportów i artykułów poświęconych tematyce kryzysu praworządności, postępowaniu karnemu, postępowaniu w sprawach nieletnich oraz tematyce praw osób pozbawionych wolności. Prowadzi szkolenia z zakresu praw dziecka.
Serdecznie zapraszamy,
Komisja Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Rady Adwokackiej