Global Legal Hackathon Polska 2018 - maraton programowania, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych pomocnych dla branży prawniczej i dla osób szukających pomocy prawnej, odbędzie się w dniach 23-25 lutego w Warszawie. Ruszyła rejestracja na to wydarzenie.
Do udziału zaproszeni są prawnicy, aktywiści społeczni, programiści, specjaliści business development, graficy, menedżerowie projektu, analitycy biznesowi oraz inni specjaliści. Będą oni pracować w interdyscyplinarnych zespołach, korzystając z merytorycznego wsparcia doborowego grona mentorów. Aby dostarczyć inspiracji przed uczestnikami wystąpi wielu ekspertów z dziedziny legal tech. W tym samym czasie nad swoimi projektami pracować będą zespoły w innych częściach świata. Zwycięski zespół ma szansę zmierzyć się w finale w kwietniu w Nowym Jorku.
Zadaniem uczestników będzie wypracowanie rozwiązań w jednym z obszarów: publicznym, prywatnym i konsumenckim. Branża prawnicza znajduje się u progu transformacji technologicznej i wiele kwestii czeka jeszcze na rozwiązania, które zwiększą jej efektywność.
Nowe rozwiązania mogą wspomagać elektroniczny kontakt z sądami, ułatwiać przeglądanie aktów prawnych, dokumentacji sprawy lub otwartych danych publicznych, automatyzować korzystanie z usług elektronicznych udostępnionych przez państwo, wspomagać prawników w świadczeniu pomocy prawnej i relacjach z klientami, ułatwiać definiowanie uprawnień jednostki i pomagać w skutecznym dochodzeniu praw, a nawet automatycznie generować porady prawne w standardowych sprawach.
Sugerowane technologie to blockchain, uczenie maszynowe, big data, automatyzacja procesów, czatboty czy przetwarzanie języka naturalnego NLP.
Gospodarzami wydarzenia w Polsce są Wolters Kluwer, kancelaria Wardyński i Wspólnicy oraz Koalicja na rzecz Polskich Innowacji. Wśród partnerów są Fundacja LegalTech Polska, Fundacja e-Państwo, Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA i HubHub.
Więcej informacji i rejestracja na stronie legalhackathon.pl