Komisja Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Rady Adwokackiej wraz z adw. Grzegorzem Kopciem, przewodniczącym komisji, zapraszają wszystkich adwokatów na bezpłatny cykl szkoleń online.
- „E-doręczenia w kancelarii adwokackiej”, data szkolenia: 10 czerwca 2021 r w godz. 15:00 – 19:00
Celem szkolenia jest przedstawienie założeń reformy elektronicznych doręczeń po wejściu w życie przepisów ustawy o e-doręczeniach, przedstawienie zasad działania adresu do doręczeń elektronicznych, elektronicznej skrzynki doręczeń, publicznej usługi rejestrowego doręczenia oraz publicznej usługi hybrydowej. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się również o nowych obowiązkach oraz terminach dostosowania się poszczególnych kategorii podmiotów do nowych obowiązków wynikających z ustawy o e-doręczeniach, usystematyzują wiedzę na temat dopuszczalnych form doręczeń korespondencji między różnymi podmiotami oraz wiedzę na temat dopuszczalnych form elektronicznej identyfikacji.
Prowadzący:
prof. dr hab. Katarzyna Chałubińska–Jentkiewicz, dr hab. nauk prawnych (UW i UJ), radca prawny, profesor nadzwyczajny i kierownik Katedry Prawa Mediów, OWI i Nowych Technologii w Instytucie Prawa Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, kierownik Centrum Badań nad Cyberbezpieczeństwem, członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS.
adw. dr Justyna Kurek, adwokat, doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Bezpieczeństwa Publicznego na Instytucie Bezpieczeństwa Państwa na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego w Akademii Sztuki Wojennej. Justyna Kurek jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresie prawa Internetu w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w szkoleniu poprzez wypełnienie elektronicznie formularza zgłoszeniowego (pobierz formularz) do dnia 7 czerwca 2021 r. i odesłanie go na adres: osobowy@nra.pl.
Liczba punktów szkoleniowych: 3
- "Dokumenty i podpisy elektroniczne w praktyce adwokata", data szkolenia: 21 czerwca 2021 r w godz. 15.00-19.00
Celem szkolenia jest przybliżenie zasad posługiwania się podpisem elektronicznym w codziennej praktyce. E-podpis przyspiesza korespondencję, zwiększa jej wiarygodność i pozwala na oszczędność na opłatach pocztowych. Celem zajęć będzie także przedstawienie zasad weryfikacji poprawności podpisu, nawet jeśli pochodzi on z innego kraju niż Polska, oraz sprawdzenie jego integralności i autentyczności.
Prowadzący:
dr hab. Dariusz Szostek - radca prawny, profesor Uniwersytetu Opolskiego, kierownik Centrum Problemów Prawnych Techniki i Nowych Technologii, ekspert Parlamentu Europejskiego, członek European Union Intellectual Property Office oraz European Law Institute w Wiedniu i Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii
Michał Tabor, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w szkoleniu poprzez wypełnienie elektronicznie formularza zgłoszeniowego (pobierz formularz) do dnia 15 czerwca i odesłanie go na adres: osobowy@nra.pl.
Liczba punktów szkoleniowych: 3
Zarówno na pierwsze jak i na drugie szkolenia liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Szkolenia zostaną zarejestrowane, a następnie udostępnione na stronach internetowych samorządu adwokackiego. Z uwagi na przepisy RODO prosimy uwzględnić to przy podejmowaniu decyzji o udziale online w szkoleniu.