Zniżki dla adwokatów i aplikantów na bilety do Teatru Polonia i Och w Warszawie

  • Naczelna Rada Adwokacka zawarła współpracę z Teatrem Polonia i z Och-Teatr w Warszawie
  • Już od tego sezonu dla adwokatów i aplikantów adwokackich ceny biletów na wybrane spektakle będą niższe.  
  • Informacje o tym, jak skorzystać ze zniżki znajdują się w komunikacie na Panelu Adwokata.

Adres do Panelu Adwokata: https://panel.e-soa.pl/

Warunki współpracy Teatru Polonia i Och-Teatr z NRA wynegocjował apl. adw. Filip Jurczak z Zespołu ds. wsparcia wykonywania zawodu adwokata przy Prezesie NRA.

Ze zniżek możecie skorzystać Państwo od października.   

W październiku przewidziano zniżki na poniższe spektakle:

Teatr Polonia
Szatan Show
9–10 października (poniedziałek, wtorek), godz. 19:30
Reżyseria: Michał Walczak
Obsada: Andrzej Konopka, Rafał Rutkowski
Znany stand uper Gustaw Trutkowski po załamaniu nerwowym i wieloletniej terapii rzuca estradę, pisze autobiografię „Depresja komika” i sam postanawia leczyć. Wśród jego pacjentow są aktorki, politycy i raperzy, których Gustaw uzdrawia metodą śmiechfullness. Ale gdy trafia do niego idolka młodego pokolenia, która po dokonaniu apostazji słyszy głosy, przerażony Gustaw wzywa na pomoc byłego duszpasterza hipsterów, obecnie egzorcystę gwiazd – księdza Marka. Podczas egzorcyzmów szatan wstępuje raz w komika, a raz w księdza, odsłaniając całą prawdę o polskim kościele, show biznesie i nadchodzącej apokalipsie, którą powstrzymać może tylko sojusz kapłana i błazna.

Pan Hoho
13–14 października (piątek, sobota), godz. 19:30
Reżyseria: Krzysztof Dracz
Obsada: Pola Błasik, Hanna Śleszyńska, Krzysztof Dracz, Krzysztof Stelmaszyk
Tytułowy bohater to człowiek bez właściwości. Przeciętny, niczym niewyrożniający się mężczyzna, pracujący jako protokolant w miejscowym sądzie  niczym Józef K. Franza Kafki. Swoją życiową przestrzeń dzieli z trojgiem współlokatorów. I choć traktowany jest przez nich z szacunkiem i lekkim pobłażaniem, to sam buduje w sobie rolę ofiary. Czuje się lekceważony i wyśmiewany. Pewnego dnia, stojąc przed lustrem, postanawia zmienić sytuację. Każe tytułować siebie „prezesem Trybunału”, w salonie organizuje gabinet, a od domowników oczekuje bezwzględnego posłuszeństwa. Początkowo jego zachowanie traktowane jest w kategoriach nieszkodliwego dziwactwa, stopniowo przeradza się jednak w dyktaturę i terror, doprowadzając do tragedii. Jak daleko może się posunąć człowiek, którym kieruje zachwiane poczucie własnej wartości? Czy otoczenie jest tylko biernym tłem wydarzeń? Tragikomedia Witolda Dulęby traktuje nie tylko o terrorze psychicznym w mikroskali, ile wskazuje na ogólne mechanizmy jego powstawania, które wydają się niewinne.

Boże mój!
24–25 października (wtorek, środa), godz. 19:30
Anat Gov
Boże mój!
Reżyseria: Andrzej Seweryn
Obsada: Maria Seweryn, Krzysztof Pluskota, Ignacy Liss/Jakub Suwiński
Ella, terapeutka, jest samotną matką nastoletniego autystycznego chłopca. Czas dzieli między dom i pracę. W obu miejscach musi być profesjonalnym psychologiem. Pewnego dnia odbiera telefon zrozpaczonego mężczyzny, który prosi o natychmiastowe rozpoczęcie terapii. W przeciwnym razie, uprzedza mężczyzna, może stać się coś strasznego. Ella zgadza się przyjąć go po godzinach pracy, w swoim domu. W drzwiach pojawia się tajemniczy Pan B. Czy to, że zostaliśmy stworzeni na Boży obraz i podobieństwo oznacza, że Bóg jest podobny do nas? Tragikomedia Boże mój! to niezwykle zabawne rozwinięcie takiej myśli. Anat Gov, izraelska dramatopisarka, dowcipnie odwraca relację Stwórca stworzenie, humorystycznie komentuje znane z Biblii historie. Powraca przy tym do najważniejszych kwestii związanych z naszym losem, na nowo stawiając fundamentalne pytania. W sytuacji „bez wyjścia”, w osamotnieniu i rutynie, może zdarzyć się cud. Nieoczekiwane spotkanie, które zmieni wszystko i stanie się początkiem dalszych cudów – spotkanie z Panem B.
KOPRODUKCJA Z KRAKOWSKIM TEATREM SCENA STU

Och-Teatr
Osiem kobiet
10–11 października (wtorek, środa), godz. 19:30
Robert Thomas
Osiem kobiet
Reżyseria: Adam Sajnuk
Występują: Paulina Chruściel, Izabela Dąbrowska, Zofia Domalik, Katarzyna Gniewkowska Emilia Krakowska/Elżbieta Jarosik, Maria Seweryn, Anna Smołowik, Weronika Warchoł oraz zespół muzyczny w składzie: Michał Lamża, Wojciech Gumiński, Szymon Linette
 
Odcięty od świata dom na pustkowiu. Osiem kobiet – matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, dwie pokojówki – podejrzanych jest o zabójstwo pana domu. Każda ma motyw, by zabić, każda ma alibi. Kobiety, próbując rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci, zaczynają prowadzić pełną zaskakujących zwrotów akcji, błyskotliwych ripost i kąśliwych uwag grę. Jakie emocje wyzwoli śmierć pana domu? Jakie sekrety zdemaskuje? Osiem kobiet to spektakl, który łączy elementy powieści kryminalnej w stylu Agaty Christie, z komedią i melodramatem. Jest także, a może przede wszystkim, opowieścią o różnych typach, wymiarach i tajemnicach kobiecości. Osiem kobiet i osiem wspaniałych aktorek na scenie.

 



Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski