- Laureatką Konkursu Rising Stars Prawnicy- Liderzy Jutra 2022 jest adwokat Judyta Latymowicz.
- Wśród wyróżnionych jest jeszcze sześcioro adwokatów.
Wyniki ogłoszono podczas Gali Konkursu 23 listopada wieczorem.
Oprócz zwyciężczyni, adw. Judyty Latymowicz, nagrodzono:
miejsce 2 - Olga Dobrowolska
miejsce 3 - Tomasz Gawliczek, radca prawny
miejsce 4 - Anna Wilińska-Zelek, adwokat
miejsce 5 -bVladyslav Semerynskyi, aplikant radcowski
miejsce 6 - Paulina Rzeszut adwokat, wicedyrektor Instytutu LegalTech NRA
miejsce 7 - Maria Szczepańska, adwokat
miejsce 8 - Anna Matsiyeuskaya,
miejsce 9 - Michał König, adwokat
miejsce 10 - Artur Tim, doradca podatkowy
Nagrody specjalne:
Kaja Grześków, radca prawny
Adrian Janus, radca prawny
Jacek Olejarz, adwokat
Andrzej Pałys, doradca podatkowy
Katarzyna Szczudlik, adwokat
Judyta Latymowicz ma 35 lat, jest adwokatką, współzałożycielką i partnerką w kancelarii Legally.Smart Latymowicz, Liżewski, Rozbicka-Cieślinska, Tkaczyk, Kancelaria Adwokatów I Radców Prawnych Spółka Partnerska. Kieruje praktyką azjatycką i India Desk. Jest też doktorem nauk humanistycznych (specjalizacja to Azja Południowa/Indie, Bangladesz), przewodniczącą polskiego oddziału indyjskiego stowarzyszenia prawników Indian National Association of Legal Professionals (INALP), wyłączną doradczynią w zakresie polskiego prawa gospodarczego w ramach międzynarodowej organizacji IR Global, przewodnicząca Rady Fundacji Wicci Poland-India. To także wykładowczyni i trenerka specjalizującą się w kulturze biznesowej Indii i Bangladeszu oraz autorka programów wspierających przedsiębiorców planujących lub prowadzących biznes w Azji.
Jej specjalizacja to prawo dla biznesu – cywilne, gospodarcze i handlowe, ze szczególnym uwzględnieniem prawa umów. Świadczy bieżącą obsługę korporacyjną - łącząc wiedzę akademicką z praktyką adwokacką, pracuje nad projektami międzynarodowymi, w tym koordynuje transakcje z udziałem stron z różnych systemów prawnych i jurysdykcji. W swojej praktyce - co podkreślają jej współpracownicy - świadczy kompleksowe, bieżące doradztwo prawne zarówno dla krajowych, jak i międzynarodowych klientów, którzy prowadzą działalność gospodarczą w Polsce i Azji. Ma przy tym kompleksowe przygotowanie merytoryczne, jest m.in. absolwentką studiów doktoranckich na orientalistyce na Wydziale Orientalistycznym UW i Europejskiej Akademii Dyplomacji ze specjalizacją: służba zagraniczna. Pracę zawodową łączy z działalnością pro bono na rzecz wspierania kobiet. Mowa o Fundacji Wicci Poland-India, której Rady jest przewodniczącą. Cel to działania na rzecz rozwoju kobiecej przedsiębiorczości.
Prowadzi też dwa blogi prawnicze: o prawie indyjskim www.prawowindiach.pl, oraz bloga w języku angielskim (lawinpoland) skierowanego do przedsiębiorców zagranicznych/cudzoziemców. Prywatnie jest pasjonatką podróży i języków obcych - hobbystycznie tłumaczy literaturę bengalską. Miłośniczka psów.
W konkursie, organizowanym przez Wolters Kluwer Polska, wyróżniani są młodzi prawnicy, którzy nie ukończyli 35 lat i swoją postawą społeczną, wiedzą oraz przedsiębiorczością realizują najwyższe standardy świadczenia usług prawnych. Jury docenia też kreatywność, umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych, wiedzę czy łączenie kariery zawodowej z pracą naukową, a także dbałość o jakość stanowienia i stosowania prawa. Premiowana jest również działalność pro bono lub społeczna.