Od 17 maja dostępna aplikacja Cyfrowa Kancelaria

  • Cyfrowa Kancelaria – aplikacja do zarządzania kancelarią adwokacką, jest już dostępna.
  •  Wdrożenie i korzystanie z programu jest odpłatne – symboliczna opłata 15 zł. netto/miesięcznie będzie obowiązywać po okresie promocyjnym.
  • To kolejny krok w cyfryzacji Adwokatury.
  • Aplikację – której dostawcą technologicznym jest Wolters Kluwer Polska – można zamówić na stronie www.ck.adwokatura.pl

 

To nowe narzędzie nie tylko usprawni codzienną pracę, kontakty z klientami, ale także rozwinie komunikację z cyfryzującym się wymiarem sprawiedliwości. Nowy projekt realizuje kluczowe zadania - digitalizację praktyki adwokackiej i optymalizację czynności organizacyjnych w kancelarii adwokackiej.

Cyfrowa kancelaria to m.in.:
- cyfrowe akta sprawy,
- archiwizacja i szybki dostęp do dokumentów w bezpiecznej chmurze
- rejestracja czynności i korespondencji
- integracja z kalendarzami elektronicznymi,
- integracja z Portalem Informacyjnym Sądów Powszechnych
- integracja z LEX
- możliwość wystawiania i wysyłania faktur


Umowę w sprawie Cyfrowej Kancelarii podpisali 9 maja br. adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.


Funkcjonalności aplikacji zostały określone w taki sposób, aby najlepiej wspierać i usprawnić pracę adwokatów i adwokatek prowadzących własną praktykę.

Projekt będzie systematycznie rozwijany przez Naczelną Radę Adwokacką we współpracy z Wolters Kluwer Polska, przede wszystkim na podstawie uwag oraz wskazówek adwokatów i aplikantów adwokackich.

- Naczelna Rada Adwokacka do projektu Cyfrowej kancelarii wybrała Wolters Kluwer ze względu na istotne kryteria: wiarygodność i doświadczenie partnera, zapewnienie cyberbezpieczeństwa, co jest niezbędne przy ochronie tajemnicy, integrację z elektronicznym Systemem Obsługi Adwokatury (eSOA) oraz gwarancję systematycznego rozwoju tego narzędzia. Świat nowych technologii nieustannie się zmienia. Aplikacja Cyfrowa Kancelaria również musi się zmieniać dostosowując do wirtualnej rzeczywistości zawodowej, Cyfryzacja wymiaru sprawiedliwości jest elementem naszej rzeczywistości i jest już naturalnym procesem, na który mamy wpływ, dzięki czemu wiemy jak budować kompetencje cyfrowe adwokatów - podkreśla adw. Przemysław Rosati, prezes NRA.

Cyfryzacja Adwokatury to priorytet tej kadencji Naczelnej Rady Adwokackiej. Systematycznie trwają intensywne prace nad rozwojem elektronicznego Systemu Obsługi Adwokatury, który wspiera komunikację między NRA a okręgowymi radami adwokackimi, okręgowymi radami adwokackimi a adwokatami oraz jest m.in. wsparciem dla prowadzenia szkoleń doskonalenia zawodowego i aplikacji adwokackiej (e-Dziennik). Na zaawansowanym etapie są prace nad cyfryzacją pionu dyscyplinarnego Adwokatury.


Od stycznia br. adwokaci i aplikanci adwokaccy mogą korzystać z mLegitymacji adwokackich i mLegitymacji aplikanta adwokackiego w publicznej aplikacji mobilnej mObywatel.

 

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski