- W Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego, 10 października, Fundacja UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej rozpoczyna projekt „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.
- W jego ramach zaplanowane są największe w Polsce badania zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży oraz działania edukacyjne.
- Działania prowadzone są we współpracy z szeregiem fundacji, organizacji pozarządowych i instytucji naukowych m.in. z Naczelną Radą Adwokacką.
W 2021 r. 1439 dzieci i nastolatków podjęło próbę samobójczą, z czego 127 prób zakończyło się śmiercią. W porównaniu do roku 2020 oznacza to 77% wzrost zachowań samobójczych wśród młodzieży - wynika z danych polskiej policji.
W Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego, 10 października, Fundacja UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej rozpoczyna projekt „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. W jego ramach zaplanowane są największe w Polsce badania zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży oraz działania edukacyjne.
Działania prowadzone są we współpracy z szeregiem fundacji, organizacji pozarządowych i instytucji naukowych m.in.:
Naczelną Radą Adwokacką,
Uniwersytetem Gdańskim,
Uniwersytetem Szczecińskim,
Instytutem Cyfrowego Obywatelstwa,
Naczelną Izbą Lekarską,
Centrum Zdrowia Dziecka,
Fundacją po Drugie,
Fundacją Zobacz… JESTEM,
SEXed
i Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.
Badanie startuje w szkołach 25 października 2022 r. i potrwa do 26 lutego 2023 r. Jest anonimowe, a jedynym wymogiem jest zarejestrowanie placówki w bezpłatnym programie Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo koordynowanym przez Fundację Dbam o Mój Z@asięg.
W badaniu uczestniczy już ponad 1500 szkół z całego kraju. Opracowane wyniki posłużą do stworzenia kompleksowej oferty edukacyjnej, z konkretnymi narzędziami dla dzieci i rodziców oraz nauczycieli. Dodatkowo, każda szkoła otrzyma też raport i diagnozę swojej społeczności szkolnej.
Strona internetowa i zapisy na badania: www.mlodeglowy.pl
Partnerem strategicznym i główną platformą komunikacji jest TikTok.