Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem rozpocznie się 18 lutego. Do 24 lutego 2019 r. każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych. Dyżury organizują także okręgowe rady adwokackie.
Porad w całym kraju w ramach Tygodnia będą udzielać m.in. adwokaci, aplikanci adwokaccy, radcowie prawni, prokuratorzy, asystenci sędziego, referendarze, psycholodzy oraz kuratorzy sądowi.
Szczegółowe informacje o miejscu i godzinach dyżurów będą dostępne za pośrednictwem stron internetowych instytucji biorących udział w „Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.
Poniżej publikujemy plan dyżurów izb adwokackich:
Okręgowa Rada Adwokacka w Siedlcach organizuje punkt pomocy prawnej w siedzibie Izby przy ul. Berka Joselewicza 3 w Siedlcach, w którym osoby zainteresowane będą mogły uzyskać nieodpłatną pomoc w postaci fachowej porady prawnej udzielonej przez adwokatów i aplikantów od 18 do 24 lutego.
Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach organizuje dyżury adwokatów i aplikantów adwokackich od 18 do 24 lutego w godzinach 12.00 – 15.00 w siedzibie Izby. Koordynatorem akcji jest apl. adw. Małgorzata Piekarska, członek Komisji Wizerunku przy ORA w Katowicach.
(zobacz plan dyżurów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bielsku-Białej)
(zobacz plan dyzurów Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie)
(zobacz plan dyżurów Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie)
(zobacz plan dyżurów Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie)
(zobacz plan dyżurów Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu)
(zobacz plan dyżurów Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie)
(zobacz plan dyżurów Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie)
(zobacz plan dyżurów Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu)